Zamestnanosť
na Slovensku

Práca v IT oblastiach na Slovensku

IT priemysel je známy svojim rýchlym rastom, atraktívnymi investíciami a neustále sa zvyšujúcim dopytom po kvalifikovaných odborníkoch po celom svete. Slovensko dlhodobo aktívne financuje a propaguje toto odvetvie.

Zamestnanie pre lekárov

Zamestnanie ako lekár. Nájdite si prácu a naštartujte úspešnú kariéru. Lekárska profesia je žiadaná na celom svete – to je fakt. Výnimkou v tomto smere nie je ani Slovensko, jedna z krajín Európskej únie. Ukrajinskí špecialisti sú tu vítaní a ponúkajú im slušné pracovné podmienky.

Pracovný pomer pre zdravotníckych laborantov na Slovensku

Zamestnanie lekárske laborant Nájdite si prácu a začnite úspešnú kariéru Vzdelanie: ukončené stredné odborné vzdelanie (lekárska vysoká škola) alebo vysokoškolské vzdelanie v špecializácii (zdravotná sestra). Vek: do 45 rokov...

Zamestnanie sestry na Slovensku

Zamestnanie pre sestry Nájdite si prácu a naštartujte úspešnú kariéru Slovensko pozýva do práce sestry, ktoré majú docentské alebo bakalárske vzdelanie v odbore „Sestra“...

Konzultácia

Ak máte nejaké otázky alebo potrebu
doplňujúce informácie odošlite formulár

Zamestnanosť na Slovensku

Zamestnanie na Slovensku zahŕňa niekoľko fáz a požiadaviek:

 1. Víza a pracovné povolenie:

  • Občania väčšiny krajín sú povinní získať víza a pracovné povolenie pred nástupom do práce na Slovensku.
  • Štátni príslušníci Európskej únie (EÚ) a Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) zvyčajne nevyžadujú pracovné povolenie, ale aj tak sa musia zaregistrovať na miestnych úradoch.
 2. Hľadanie práce:

  • Prácu si môžete hľadať cez online platformy, pracovné agentúry, personálne agentúry alebo priamo kontaktovať spoločnosti.
  • Zamestnávateľ vám môže ponúknuť zmluvu, ktorú si pred podpisom dôkladne preštudujte.
 3. Jazykové požiadavky:

  • Vedieť po slovensky môže byť užitočné, najmä ak hľadáte prácu v oblastiach, ktoré vyžadujú komunikáciu s miestnymi. V niektorých spoločnostiach, najmä medzinárodných, však môže postačovať angličtina.
 4. Dokumentácia:

  • Pri uchádzaní sa o zamestnanie môžete potrebovať rôzne dokumenty, ako sú kópie pasu, diplomy, sobášny list (ak je to potrebné), lekárske potvrdenia atď.
 5. poistenie:

  • Po zamestnaní možno budete musieť uzavrieť miestne zdravotné poistenie.
 6. Registrácia:

  • Po príchode na Slovensko sa musíte zaregistrovať na miestnych úradoch. To môže zahŕňať registráciu vášho bydliska a získanie totožnosti.
 7. Dane:

  • Budete tiež musieť platiť dane. Váš zamestnávateľ vám s tým môže pomôcť zrážkou daní priamo z vašej výplaty.
 8. Pracovná kultúra:

  • Pomôže aj dobré pochopenie pracovnej kultúry na Slovensku. Slováci vo všeobecnosti oceňujú presnosť, spoľahlivosť a profesionalitu.

Odporúča sa tiež obrátiť sa na miestne oficiálne zdroje, ako je Veľvyslanectvo SR vo vašej krajine alebo národné služby zamestnanosti, kde nájdete aktuálne informácie o požiadavkách a postupoch zamestnania.

sk_SKSlovenčina

Slovensko, Košice

Naliehavé záležitosti:

+421 903 635 121 (WhatsApp)

+421 90 514 71 36 (Viber)

+421 951 936 196

Po-Pia od 10:00 do 18:00

Formulár bol úspešne odoslaný!

Slovensko, Košice

Naliehavé záležitosti:

+421 903 635 121 (WhatsApp)

+421 90 514 71 36 (Viber)

+421 951 936 196

Po-Pia od 10:00 do 18:00